1 milyar dolarlık operasyon: Aşkım Kapışmak da gözaltında

“Smart Trade Coin” isimli kripto para borsasına yönelik soruşturmada yazar Aşkım Kapışmak da gözaltına alındı. Halk TV’den Müslim Sarıyar’ın haberine göre, İstanbul’da Siber Şube ekipleri tarafından gözaltına alınan Aşkım Kapışmak sorgulanmak üzere Ankara’ya gönderildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, sabah saatlerinde Ankara merkezli olarak 21 ilde “Smart Trade Coin” isimli kripto varlık alım satım platformu üzerinden yüksek kazanç vaadiyle nitelikli dolandırıcılık suçunu işledikleri iddiasıyla 152 kişi hakkında gözaltı kararı verildiğini açıklamıştı. Polis ekiplerinin düzenlediği operasyonlarda 127 kişi gözaltına alınmıştı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şüphelilerin 1 milyar dolar haksız kazanç elde ettiğinin belirlendiği aktarmıştı.

Yerlikaya, “Smart Trade Coin isimli sözde kripto varlık alım/satım platformu üzerinden ‘Sıfır Risk İle Yüksek Kazanç’ vaadiyle vatandaşların yatırıma yönlendirildiği, otomatik al-sat işlemlerini gerçekleştiren bot uygulaması satıldığı ve mevcut kullanıcılara yeni kullanıcı getirmeleri halinde kazanç vaadinde bulunup ‘Saadet Zinciri’ sistemi oluşturarak, uluslararası dolandırıcılık eylemini gerçekleştiren ve 1 Milyar Dolar (yaklaşık 32 Milyar TL) haksız kazanç elde ettiği tespit edilen şüpheli yakalandı. Operasyonlar sonucunda: 1 Milyar TL değerinde 177 adet taşınmaz ve 61 adet taşınır mal varlığına, 1 adet ruhsatsız tabanca, 1 adet kuru sıkı tabanca ve çok sayıda dijital materyale el konuldu” demişti.

AŞKIM KAPIŞMAK KİMDİR

1979 yılında İstanbul’da doğdu.

Arif Sağ müzik evinde şan eğitimi aldı.

MSM ( Müjdat Gezen Sanat Merkezi) sahne sanatları eğitimini tamamladı. Marmara Üniversitesi Teknik Bilimler yüksek okulundaki eğitiminden sonra Newport International University’de Davranış Bilimleri – Psikoloji lisansını tamamladı.

İki yıl boyunca Beden Dili Uzmanlığı ve İletişim Becerileri eğitimi de alan Kapışmak, Türkiye genelinde seminerler ve eğitimler vermeye başladı. Üniversiteden mezun olduktan sonra, Marmara Üniversite’sinde Etkili İletişim Becerileri dersleri verdi.

Mindfulness eğitimini tamamlayıp uzmanlık belgesini aldı.

Medya sektörüne Show TV, Star TV, Türkmax gibi TV kanallarında programlar hazırlayıp sunarak başlayan Kapışmak, çalışmaları ile ses getirerek medyada hem kendi programları ile hem konuk olduğu programlarla ses getirdi. ‘’En İyi Sahne Projesi Ödülü’’ ne sahip olan Aşkım Kapışmak tek kişilik gösterilerine başladı.

Aşkım Kapışmak günümüzde üniversiteler, belediyeler, kurumsal şirketlerde yurt içi ve yurt dışında eğitimler vermektedir. Bununla birlikte birçok üst düzey yöneticinin iletişim danışmanı olan Kapışmak aile içi çatışma ve ilişki problemi yaşayan bireylere ve kurumlara danışmanlık eğitimleri de veriyor.

Aynı zamanda 13. kitabı olan Aşkım Kapışmak her sene kendi yazdığı ve kurguladığı seminerlerini kitlelerle buluşturmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir