Babasını Pompalı Tüfekle Vurdu: Onun Yüzünden Engelli Olduk!

Bursa’da babası Recep Bulut’tan boşanan annesi ve kardeşleri ile yaşayan Mehmet Ali Bulut, iddiaya göre, ev meselesi nedeniyle tartıştığı babası ile sokakta karşılaştı.

Burada ikili arasında tartışma çıkınca Mehmet Ali Bulut, elindeki pompalı tüfekle ateş açtı. Yaralanıp, kaçtığı evin tuvaletine kendisini kilitleyen Recep Bulut, muhtarı arayıp yardım istedi. İhbarla olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

“ONUN YÜZÜNDEN ENGELLİ OLDUK”

Mehmet Ali Bulut hakkında Bursa 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘üstsoydan akrabayı kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemi ile dava açıldı. Duruşmada savunma yapan sanık Bulut, “Babam, çok küçük yaştan beri anneme, bana ve kardeşlerime defalarca şiddet uyguladı. Hatta annem tamamen görme yetisini kaybetti. Bizi küçükken dövdüğü için hem benim hem de kardeşlerimde yüzde 98 görme ve yüzde 35 işitme kaybı vardır. Gözümdeki bu sorundan dolayı askere gidemedim. Ortaokuldan beri palyaçoluk yaparak geçimimi sağladım. Eve getirdiğim paraları elimden alırdı” dedi.

Kendi kazandığı para ile ev aldığını ve babasının evini elinden almak istediğini öne süren sanık Bulut, “Olay günü ruhsatsız tüfeğimi, annemin yaşadığı eve bırakmak için giderken yolda babamı gördüm. Bana küfür ve hakaret

‘BİR TOKAT DAHİ ATMIŞLIĞIM YOKTUR’

Recep Bulut ise “Hayatım boyunca kimseye şiddet uygulamadım. Eski eşimi gözünden 7 kere ameliyat ettirdim. Her ne kadar askerlik şubesi tarafından gönderilen sağlık raporunda, sanığın görme bozukluğu olduğu bildirilmişse de bu bozukluk benim sanığı dövmem neticesinde meydana gelmemiştir. Oğlumun çocukluğundan itibaren gözlerinde bozukluk vardır. Ancak bu sebeple herhangi bir rapor almamıştık. Oğlum sırf askerlik yapmamak için bu raporu almıştır. Kesinlikle oğluma bir tokat dahi atmışlığım yoktur. Ayrıca eski eşim beni hala tehdit etmektedir. Oğlumun cezaevinden çıkar çıkmaz beni öldüreceğini söylemektedir. Şikayetçiyim, cezalandırılmasını istiyorum” diye konuştu.

10 YIL HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI

Kararını açıklayan mahkeme heyeti, ağırlaştırılmış müebbetle yargılanan Mehmet Ali Bulut’u 10 yıl hapis cezasına çarptırdı. Sanığa ‘haksız tahrik’ ve ‘iyi hal’ indirim uygulanırken, eylemin teşebbüs aşamasında kalması da verilen cezada gerekçe olarak gösterildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir