Kayıplara Karışmıştı: Olcay Kılavuz’dan “Buradayım” Mesajı

Silahlı saldırı sonucu öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in soruşturmasında adı sık sık geçen ve tutuklanan isimlerin bir çoğu ile yakın ilişkileri olduğu bilinen eski MHP Mersin Milletvekili ve eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, Sinan Ateş soruşturmasına ilişkin ilk açıklamasını halktv.com.tr’den Seyhan Avşar’a yapmıştı.

HALK TV’YE KONUŞTUĞU İÇİN GÖREVİNDEN ALINMIŞTI

Kılavuz, açıklamalarının ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimatıyla, bir süredir yürüttüğü danışmanlık görevinden alınırken, bu karar Kılavuz’un sessizlik yasağını bozduğu için cezalandırılması şeklinde yorumlanmıştı.

Kılavuz’un Ateş cinayetine ilişkin şüpheliler arasına alındığı, ancak bu süre zarfında milletvekili olduğu için dosyasının Meclis’te bekletildiğinin öğrenilmesinin ardından Kılavuz’un nerede olduğuna ilişkin iddialar kamuoyunda merak konusu olurken, günlerdir süren tartışmalara yanıt Kılavuz’un sosyal medya paylaşımından geldi.

KILAVUZ: “NİĞDE’DE BAYRAM ZİYARETİNDEYİM”

Kurban Bayramı için memleketini ziyaret ettiğini belirten Kılavuz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Kurban Bayramı münasebetiyle memleketim Niğde’de canım annemi ve canım babamı ziyaret ederek ellerini öpüp bayramlarını kutladım. Gazze ve Doğu Türkistan başta olmak üzere gönül ve kültür coğrafyalarımıza huzurun, barışın gelmesini niyaz eder, Kurban Bayramı’nı kutlarım” ifadelerini kullandı.

Milletvekili dokunulmazlığı 14 Mayıs 2023 tarihi itibarıyla sona ermesine rağmen, Sinan Ateş dosyasında henüz ifadesi alınmayan Kılavuz’un herhangi bir yurt dışı yasağı da bulunmamakta. Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş tarafından Beştepe’de Erdoğan ile yapılan görüşme sonrasında Kılavuz’un yurt dışında olabileceğine ilişkin çok sayıda iddia ortaya atılırken, Kılavuz’un bayram mesajında özellikle Niğde’de olduğunu vurgulaması “Bir yere gitmedim, buradayım” mesajı olarak yorumlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir