Kilisede papaza suikast girişimi! Silah tutukluk yapınca etkisiz hale getirildi

ABD’nin Pensilvanya eyaletindeki bir kilisede, papaz Glenn Germany’e suikast girişiminde bulunuldu. Saldırgan, vaaz veren papaza doğru yönelerek silahını doğrulttu ancak tabanca tutukluk yaptı. Kilisede bulunanlar şüpheliyi etkisiz hale getirerek silahı elinden aldı.

SİLAHIN TUTUKLUK YAPMASIYLA ÖLÜMDEN DÖNDÜ

Olay, Pensilvanya eyaletindeki Pittsburgh kentinde bulunan Jesus’ Dwelling Place Kilisesi’nde Pazar günü meydana geldi. Kilisenin papazı Germany, vaaz verdiği sırada bilinmeyen nedenle suikast girişimine uğradı. Saldırgan, Germany’e yaklaşarak silahını doğrulttu ve tetiğe bastı ancak hiç beklemediği şekilde silah tutukluk yaptı. Papaz, yaşadığı olay karşısında sağa sola kaçışmaya başladı.

SALDIRGANA ARKADAN YAKLAŞIP YAKALADI

Kilisenin diyakozu Clarence McCallister, hızlı davranarak saldırganın arkasından yaklaştı ve üzerine atlayarak etkisiz hale getirdi. O anda papaz da olaya müdahale etti ve şüphelinin elindeki silah alındı.

“HALA BURADA OLDUĞUM İÇİN ŞANSLIYIM”

ABD medyasına konuşan Germany, “Hala burada olduğum için şanslıyım” dedi. Kızının da ayin sırasında kilisede olduğunu belirten Germany, “Kızımın yaşananları gördükten sonra yıkılışını izlemek bile insana bir şekilde dokunuyor. Onu yere yatırdığımızda bana hiç karşı koymadı. Daha sonra polis arabasında onunla konuştuğumda benden özür diledi” dedi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / 3.Sayfa

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir